Sayın Başbakan, ABD bizimle savaşmıyor mu?..

AMERİKAN Başkanı Trump’ın kendi siyasi emelleri, hatta Amerika’yı yöneten lobinin de isteği olan PKK’lıları Ortadoğu’ya yerleştirmek esas amaçları değil miydi?.. Evet, esas amaçları buydu. Ama gelin görün ki terör örgütünü yerleştirmek istedikleri alan Türkiye’yi tehdit edecek boyutta. Tam da sınırımıza komşu edilmek istenmekte. Buna karşılık olarak Türk tarafı (yani Başbakan Sayın Binali Yıldırım) öyle çaresizlik içinde kaldığını ima eden bir açıklama yapıyor ki... Dostlar alışverişte görsün. Bakın Amerika sınırlarımıza terör örgütünü yerleştirirken, hatta bu terör örgütüne ağır silahlar ve çeşitli mühimmatlar verirken (teslim edildiği de söyleniyor)... Sayın Başbakan bakın ne diyor: “ABD’YE SAVAŞ AÇACAK DEĞİLİZ...” Şimdi bu açıklamanın neresi doğru?.. Hiçbir yeri doğru değil. Doğru olmadığı gibi, Türkiye’yi neredeyse ABD’ye teslim edermişcesine bir açıklama bu. İnsan Atatürk’ün yaptığı savaşları... Türk ulusunun yaptığı mücadeleleri... Türk milletinin savaş alanlarına akın ederek Mehmetçiğe nasıl yardım ettiğini... Eli öpülesi anaların savaş alanlarına zor şartlar altında silah ve mermi taşıdığını nasıl unutur?.. Bizler bugüne kadar kimin sayesinde nefes alıyoruz?.. Dedelerimizin emperyalistlere karşı kahramanca savaştığı için nefes alıyoruz. “7 düvel” diye boşuna mı deniliyor?.. Tabii ki hayır. Ama gelin görün ki Amerika’nın ayak oyunlarına boyun eğen Başbakan Binali Yıldırım, öyle talihsiz bir açıklama yapıyor ki... Neredeyse Türkiye’nin çok aciz ve çok zavallı bir konumda olduğunu ima ediyor. Hayır Sayın Başbakan. Sizin bu açıklamanız hiç doğru değil. Bir defa Amerika’ya şunu söyleyebiliyor musunuz?: “Amerika, kendine gel. Sen Türkiye’yi ne sanıyorsun?.. Biz dost müttefik dediysek, sen benim düşmanımla nasıl birlikte olursun?.. PKK pisliğine, PKK köpeklerine nasıl olur sa (Onlar benim askerim) dersin?.. Siz ne biçim milletsiniz?..” Sayın Binali Yıldırım bunu söylemelisiniz. Söyleyebiliyor musunuz?.. Tabii ki hayır. Söylediğiniz tek şey, “ABD’ye savaş açacak değiliz...” açıklaması.

ELİMİZDEKİ DÜNYANIN KOZU VARKEN... İNCİRLİK’İN KAPATILMASIYLA AMERİKA’YA ÇOK OKKALI BİR SİLLE ATILMASI GEREKİRKEN... NASIL OLUR DA BÖYLE TASİF DURURSUNUZ?.. Sayın Başbakan, Amerika PKK ile can ciğer olurken siz neden susuyorsunuz?.. Biz bu iki illetin nasıl bir araya geldiklerini... Yıllardan beri yazdık. Hatta 1980’li yıllarda birtakım Amerikan üst düzey subayların Kandil dağına giderek, PKK’lı teröristlerle görüştüklerini de yazdık. Resimleri bile vardı. Hatta ve hatta, Kandil dağına Amerikan helikopterleri inebilsin diye, helikopter pistinin de yapıldığını açıklamıştık. Şimdi bunun gibi önemli haberler 1980’li yıllarda Türk basınında yer alırken... Taaa o yıllardan beri Amerika’nın PKK örgütüne sıcak baktığı biliniyorken... Son Güneydoğu olaylarında PKK ile şehir savaşı yaptığımızda YPG’nin açtıkları tünellerin içinden Türkiye sınırına girerek Türk Ordusuyla savaştığını... Sonra da aynı tünellerden tekrar sınır dışına çıkıldığını bilmiyor muyuz?.. Hatta bunu siz, devlet adına, hükümet adına açıklamadınız mı?.. İşte o zamandan beri Amerika bu sinsi planları yöneten ve idaresini ele alan bir terör devletidir. Esas terör devleti Amerika’nın ta kendisidir. Daha doğrusu Pentagon demek, cinayet demektir. Bunun kanıtlarını ikiz kulelere yapılan suikastten sonra birtakım uyduruk planlarla yola çıkıp Ortadoğu’ya saldırmanın bahanesinde bulabilirsiniz. Bunları bilmiyor muyuz?.. Tabii ki de biliyoruz. Eeeee, o halde neyi bekliyorsunuz Sayın Başbakan?.. “İNCİRLİK HAVA ÜSSÜ”nü neden kapatmıyorsunuz?.. ”Kürecik radarının kıçına tekmeyi” neden vurmuyorsunuz?.. “Barzani denen ahlaksız ve sinsi terörist kılıklının haddini” neden bildirmiyorsunuz?.. “Ben NATO üyesiyim, ama diğer üye olan Amerika benim düşmanım olan terör örgütüyle nasıl bana kafa tutabilir?..” demiyorsunuz?.. Hatta diyemiyorsunuz?.. NEDEN?.. Sayın Başbakan, bu ülke 7 düvele boyun eğmemiş, ama savaşın en dibine kadar savaşmış kahraman bir millet. Sizler bu ülke insanlarına Türk milleti diyemiyorsunuz ama bu Türk milleti, sizin tahmin edemediğiniz kadar ülkelerle savaşmış ve vatanını düşmandan kurtarmıştır. Siz şimdi kalkmış ABD’ye savaş açacak değiliz...” diyorsunuz. Hiç böyle laf olur mu Sayın Başbakan?.. Yeri gelirse savaş da açılır, cephede yapılır.

SANKİ TÜRKİYE TOPRAKLARI VE GEREKLİ OLAN YERLER AMERİKA’NIN KENDİ MALIYMIŞ GİBİ ONDAN EMİR ALMA GİBİ BİR DURUMA DÜŞTÜĞÜMÜZÜN DAHA FARKINDA DEĞİL MİSİNİZ?.. AKP iktidarı, şunu bir türlü kabul etmiyor: 1- “Türkiye, bağımsız bir ülkedir. Kimsenin emrinde de değildir” demelisiniz. 2- “Türkiye NATO üyesidir. Diğer NATO müttefiklerinin kendisine yaptığı her türlü tehditkâr terör olaylarını görmezden gelemez” demelisiniz. 3- “Türkiye, Ortadoğu’nun bel kemiğidir. Barzani sinsisinin şerefsizce hareketlerde bulunarak Türkiye’yi İran’la karşı karşıya getirme çabalarını görmezden gelemez” demelisiniz. 4- “Uzakdoğu ülkeleri (özellikle Çin ve Japonya ve hatta Kore) gibi ülkelerle dirsek temasında bulunarak, sınır ötesi kırmızı hatlarımızı Suriye ve Rusya’yı müttefik olarak kabul edip, İran’ı da bunlara katarak sınır güvenliğimizi garantiye alıp yeni bir Ortadoğu projesini kurmamızdan korkuyorlar” düşüncesini kabul etmeli ve ettirmelisiniz. Sayın Başbakan, şimdi Türkiye olarak siz, “Madem ki şerefsiz PKK terör örgütü senin askerin... Benim de hem askerim ve hem de müttefikim Suriye’dir” diyerek neden karşı bir cephe açmıyorsunuz, karşı bir plan hazırlığınız yok?.. Ayrıca Amerika’dan önce o bölgeye Suriye ordusunu getirmek için neden Rusya ile ortak bir çalışma yapmıyorsunuz?.. Sizin elinizi tutan bir şey mi var?.. Elbette yok. Ama bu kadar Amerikancı politikayla sahaya çıkarsanız ve “ABD’ye savaş açacak değiliz...” derseniz... O zaman insanın aklına ilk gelen “Tükiye, Amerika’nın stratejik askeri hareketliliğine bir şey demiyor... Hatta diyemiyor” olacak. Bugün de aynen olduğu gibi. Sayın Başbakan, siz siz olun Türk milletini aşağılamayın. Siz siz olun Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını modern Türkiye’nin yükseliş adresi olarak görün... Ve Ortadoğu politikasında Atatürk ve silah arkadaşları nasıl emperyalistlere ve 7 düvele karşı geldiyse... Siz de Türk milliyetçiliğini ayaklarınızın altına alarak değil... Aksine onu şahlandırarak... Amerikan oyunlarına boyun eğmeyerek... Trump’ın hain politikasına karşı siz de aynı derecede politikayla karşısına dikilin. Ne kaybedeceksiniz? Söyler misiniz?.. Siz sustukça... ABD’ye savaş açacak değiliz...” dedikçe... CIA ve FBI gibi ajanların hem Anadolu’da ve hem de Ortadoğu’da cirit atmalarına sebep olacaksınız –Ki atıyorlar zaten. Yazık oluyor bu ülke Sayın Başbakan. Yazık oluyor. Siz ABD’ye savaş açacak değiliz...”in aksine, “Yeri gelirse savaşta açılır... Cephe de kurulur. Böylesi ahlaksız bir politikayla ve terör örgütüyle birlikte hareket ederek Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya nasıl çalışırsınız?.. Bu ne ahlaksızlıktır. Siz şu anda bizimle zaten savaş halinde değil misiniz ?,, demeliydiniz. Hatta, “ABD’ye savaş açacak değiliz...”in yerine, “YERİ GELİRSE SİZİNLE DE SAVAŞIRIZ” açıklamasını yapmalıydınız. Bu kadar açık ve net konuşun da görelim...

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact