Son dakika… ABD’de alışveriş merkezine silahlı saldırı!

ABD'nin Texas eyaletinin Meksika sınırındaki El Paso kentinde bir alışveriş merkezinde düzenlenen silahlı saldırıda ABD medyasına göre 19 kişi öldü, 40 kişi yaralandı.

21:27 - 3 Ağustos 2019

CNN televizyonuna konuşan El Paso Belediye Başkanı Dee Margo olayın ardından üç kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Margo, “birden fazla” kişinin öldüğünü de doğruladı. CNN ayrıca 22 kişinin de yaralandığını bildiriyor.

Cialo Vista AVM'sinde öğleden sonra yaşanan olaya polis hızla müdahale etti. Polis olay yerine kimseyi yaklaştırmıyor.

ABD´de AVM saldırganının kimliği belli oldu

ABD’nin Texas eyaletinin en büyük kentlerinden olan El Paso´da Cielo Vista isimli alışveriş merkezinde silahlı saldırıyı düzenleyen kişinin 21 yaşındaki Patrick Crusius olduğu belirtildi. Saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen Patrick Crusius´un gözaltına alındığı an ise bir amatör kamera tarafından kaydedildi.

ABD medyası: Saldırıda 19 kişi öldü

ABD medyası, saldırıda 19 kişinin hayatını kaybettiğini; 40 kişinin de yaralandığını duyurdu.

ABD'de yemek festivalinde silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

ABD'de yemek festivalinde silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Trump'tan Teksas saldırısı açıklaması: “Haberler kötü, çok ölü var”

Teksas'ın El Paso kentinde bir AVM'de yaşanan saldırı hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, “El Paso, Teksas’ta korkunç saldırı. Haberler çok kötü, çok ölü var. Eyalet ve yerel makamlar çalışma yapıyor. Federal Hükümetin tam desteğinin olduğunu valiye söyledim” dedi.

685 bin nüfuslu El Paso, Meksika'da Juarez kentiyle sınırdaş bir kent.

Olayla ilgili Las Vegas'taki bir toplantıdan açıklama yapan Demokrat Partili başkan adaylarından ve Beto O'Rourke, saldırganın saldırı tipi silaha sahip olduğunu ve argo ifade kullanarak “Bu … savaş meydanında tutun ve toplumumuzun içine getirmeyin” diye bağırdığı yolunda haberler duyduğunu söyledi. El Paso Emniyeti sözcüsü Çavuş Robert Gomez, saldırganın “tüfek kullandığını” doğrulamakla birlikte, ayrıntı vermeyi reddetti.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan bilgilere göre, ABD'de silahlı şiddet olaylarında her yıl 40 bine yakın kişinin hayatını kaybettiğine dikkati çeken O'Rourke, bunun kabul edilemez bir durum olduğunu kaydetti.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact