Son dakika... ABD ile Suriye için 'Barış Koridoru' pazarlığı

Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyinde ve Fırat Nehri'nin doğusunda bulunan terör örgütü PKK güçlerine düzenlemek için gün saydığı Barış Koridoru operasyonu ile ilgili ABD'den açıklama geldi. ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, "Türkiye, sınırında sadece kendi güçlerinden oluşan bir plan istiyor. Bizimle birlikte savaşanların (YPG/PKK) zarar görmemesi, herhangi bir tarafın saldırısına hedef olmaması konusunda taahhüdümüz sürüyor" diyerek Ankara'ya terör örgütü PKK'nın ABD koruması altında olduğu mesajını verdi.

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Irak ve Suriye’de IŞİD tehdidinin devam ettiğini söyledi. IŞİD’le mücadelede ortaklarının Suriye Demokratik Güçleri (YPG/PKK) olduğunu vurgulayan Jeffrey, “Bizimle birlikte savaşanların zarar görmemesi, herhangi bir tarafın saldırısına hedef olmaması konusunda taahhüdümüz sürüyor” diyerek Ankara’ya YPG’ye koruma sözü verildiği mesajını verdi.

Washington’da Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenen brifingde ABD’nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Nathan Sales ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Suriye Özel temsilcisi James Jeffrey, IŞİD’le mücadelede küresel koalisyonunun durumu ile ilgili bilgi verdi.

“IŞİD, Irak ve Suriye’de ve küresel olarak halen bir tehdit” diyen Jeffrey, Kürt-Arap gücü olarak nitelediği Suriye Demokratik Güçleri’nin, Suriye’de IŞİD hücrelerinin kalıntılarıyla mücadele ettiklerini, terör örgütünün İdlib ve Fırat’ın güney kısmı dahil olmak üzere bazı bölgelerde hala varlığını sürdürdüğünü vurguladı.

Basın brifinginde James Jeffrey’e “Suriye Demokratik Güçler konusunda taahhüdünüz sürüyor mu?” sorusu yöneltildi. Jeffrey, “Bizimle birlikte savaşanların zarar görmemesi, herhangi bir tarafın saldırısına hedef olmaması sözüne bağlıyız. Başkan da bunu açıkça söyledi. Bu durum, Türklerle ilgili endişelerimizi de kapsıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact