Son dakika: Muharrem İnce: Devlet intikamla yönetilmez

Denizli'de konuşan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçilmesi durumunda yargı bağımsızlığını sağlayacaklarını belirterek, "Bana soruyorlar, 'Tayyip Erdoğan'ı yargılayacak mısın' diye. Hayır, o benim işim değil. O mahkemelerin işi. Böyle bir kafa olmaz. Devlet intikamla yönetilmez" ifadelerini kullandı. "Dindar nesil" ifadesini eleştiren Muharrem İnce, konuşmasının sonunda sesini idareli kullanması gerektiğini belirterek "Çözümü bulduk, iğneyi yedin mi açılıyor" dedi

muharrem ince

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Denizli'de düzenlenen mitingte konuştu.

Ekonomiye ilişkin mesajlar veren İnce, Kemal Sunal filmlerine benzeterek, "Türkiye'nin tahlil sonuçları başka ülke ile karışmış. Batıyoruz beyler, batıyoruz bayanlar. Kime güveniyorsun? Medyaya güvenmiyorum. Bir kadınlara güveniyorum, bir de gençlere güveniyorum. Bu iktidarı kadınlar ve gençlerle değiştireceğiz" dedi.

 

"YARGIÇ AYAĞA KALKMAMALI"

Yargının bağımsız olması gerektiğini kaydeden İnce, "Herkes inanacak ki bu ülkede yargı bağımsızdır. Bana soruyorlar, 'Tayyip Erdoğan'ı yargılayacak mısın' diye. Hayır, o benim işim değil. O mahkemelerin işi. Böyle bir kafa olmaz. Devlet intikamla yönetilmez. Devlet şöyle yönetilir. Yargı mesela... Birinci sınıf hakimler var. Onların içinden kurayla yüksek yargıyı seçersin, ayırt etmezsin. Ama ona da 'Görevini düzgün yap, çay toplamaya gitme, düğmeni ilikleme' dersin. Cumhurbaşkanı olduğumda yüksek yargının bir toplantısında gittiğimde o yargıçlar ayağa kalkarsa onlara bir çift sözüm var. Yargıçlar ayağa kalkmamalı. O yargıçlar günü geldiğinde beni de yargılamalı, Tayyip Erdoğan'ı da yargılamalı. Böyle olursa bu memleket düzelir" diye konuştu.

 

"ÇOCUKLARIN UMUDUYUZ"

Eğitim ile ilgili eleştirilerde bulunan İnce, "Bir aile nasıl kabuk değiştirir, biliyor musunuz? Sadece eğitim değiştirir. 1986 yılında Artvin Borçka'da öğretmenlik yapıyordum. Okulumuzun hizmetlisinin iki oğlu vardı. Adamcağız okulda hizmetliydi. Şimdi çocuklarından biri hakim, diğeri bir bankada genel müdür yardımcısı. Kırma masanın altında ders çalıştığım günleri hiç unutmuyorum. Bugün bu ülkede binlerce böyle çocuk olduğunu biliyorum. Ortaokulda öğretmenimiz sormuştu, 'Kimin çalışma odası var' diye. Bana hayal edilemeyecek kadar büyük gelmişti. Şimdi öyle yüzbinler, milyonlar var. O çocukların umuduyuz biz. Onların umudunu karatmamak için buradayım ben. Onlara yeni umutlar vermek için buradayım ben" dedi.

"DİNDAR NESİL" ELEŞTİRİSİ

Onurlu ve başı dik dış politika uygulanması gerektiğini, üretim ekonomisine geçilmesi gerektiğini ve enerjide dışa bağımlı olunmaması gerektiğini anlatan İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Dindar nesil" sözlerini de eleştirdi. İnce, "Senin haddine mi düşmüş? O senin görevin değil, ailelerin görevi. Ben de Kuran kursuna giderdim yazları. Elhamdülillah Müslümanız. Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı? Devletin görevi matematik, fizik öğretmektir. İş bulmaktır. Çouklarımıza iş bulacağız" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda sesini idareli kullanması gerektiğini söyleyen İnce, "Çözümü bulduk, iğneyi yedin mi açılıyor" dedi.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact