Son Dakika: YPG'li teröristler, ABD'nin verdiği zırhlı araçlarla Türkiye sınırında şov yaptı

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Afrin kentinde, ABD'nin verdiği zırhlı araçlarla ve ağır silahlarla şov yapan terör örgütü PKK/PYD, video yayınladı.

itene Ekle

Son Dakika: YPG'li teröristler, ABD'nin verdiği zırhlı araçlarla Türkiye sınırında şov yaptı

 

 

 

Suriye'de DEAŞ'la mücadele bahanesiyle bugüne kadar PKK/PYD'ye 3 bin tır dolusu silah ve zırhlı sevkiyatı yapan ABD, Türkiye'nin operasyon sinyali verdiği Afrin bölgesindeki PKK'lı teröristlere desteğini artırdı.

ABD, bu kez kendi ordusunun kullandığı yüksek hareket kabiliyetli zırhlı Hummer'ları teröristlerin hizmetine sundu. Afrin'deki PKK/PYD'lilerin bugün yayınladıkları görüntülerde, yüzlerce zırhlı araç, üzerlerine entegre edilen ağır silahlarla konvoy halinde bölgede turlarken görülüyor.

DEAŞ'IN KULLANDIĞI YÖNTEMİ KULLANDILAR

PKK'lı teröristlerin videosunda, bir dönem DEAŞ'lı teröristlerin propaganda videolarında olduğu gibi yüksek çözünürlüklü kameralar ve profesyonel çekim teknikleri kullanıldığı dikkat çekiyor.

ERDOĞAN OPERASYON SİNYALİ VERMİŞTİ

Afrin'in de Frat Kalkanı'yla Cerablus'ta uapıldığı gibi operasyonla terörden temizleneceğini sık sık vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son Rize'deki Ak Parti 6. Olağan İl Kongresi'nde "İdlib'i bitirdikten sonda Afrin'i da kurtaracağız. Menbiç'i gerçek sahiplerine teslim edeceğiz. Ne kadar bataklık varsa hepsini kurtaracağız" demişti.

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact