Türkiye dışında en büyük Atatürk Parkı ABD’de Michigan’da açılıyor

Türkiye dışında en büyük Atatürk Parkı ABD’de Michigan’da açılıyor

Yılmaz Polat / Washington Temsilcisi

ABD’nin sekizinci büyük eyaleti Michigan’da Türkiye dışında en büyük Atatürk Parkı 19 Mayıs’ın 100’ncü yıldönümünde törenle açılacak.

Kısa adı TACAM olan Michigan Türk-Amerikan Kültür Dernegi’nin öncülüğünde 15 dönüm büyüklüğünde Atatürk Parkı’nın girişine büyük bir Atatürk büstü konuldu.

TACAM Başkanı Nilüfer Esen-Bilgin, ABD’deki Türklerin bağışıyla bir yıl önce satın alınan  ormanlık arazinin Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına parka dönüştürüldüğünü söyledi.

Bilgin, Atatürk büstünün Toronto’da yaşayan heykeltraş Gabriel Ruhi Tuna tarafından yapıldığını belirterek, parkta Atatürk’ün hayatını, başarılarını, prensiplerini, devrimlerini ve Dünya liderlerinin Atatürk hakkında söylediği sözleri içeren 6 farklı noktada bilgilendirme panoları olacağını bildirdi.

Atatürk Parkı’nda koşu parkurları ve piknik yerleri de bulunuyor.

TACAM Başkanı, parkta Amerikalı ve öteki yabancılara Atatürk’ü tanıtm amaçlı  heykel ve sanat festivalleri  de düzenleneceğini söyledi.

Michigan Türk-Amerikan Kültür Derneği Atatürk Parkını tanıtım amaçlı bir video hazırladı.

İlgili link: https://www.youtube.com/watch?v=SPsf1anaWGs#action=share

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact