Türkiye dışındaki en büyük Atatürk Parkı ABD’de açıldı

Türkiye dışındaki en büyük Atatürk Parkı ABD’de açıldı

Türkiye dışındaki en büyük Atatürk Parkı ABD’de açıldı

Michigan Türk Amerikan Kültür Derneği (TACAM)  tarafından geçtiğimiz günlerde yardım kampanyası gerçekleştirilen Atatürk Parkı açıldı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki aktif Türk Derneklerinden TACAM Türkiye dışındaki en büyük Atatürk Parkı’nı özel bir törenle açıldı

TACAM Başkanı Dr. Nilüfer Esen-Bilgin, ABD’de yaşayan Türklerin bağışıyla bir yıl önce satın alınan  ormanlık arazinin Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına parka dönüştürüldüğünü söyledi.

 

Bilgin, Atatürk büstünün Toronto’da yaşayan heykeltraş Gabriel Ruhi Tuna tarafından yoğun bir çalışma sonucunda yapıldığını belirterek, parkta Atatürk’ün hayatını, başarılarını, prensiplerini, devrimlerini ve Dünya liderlerinin Atatürk hakkında söylediği sözleri içeren 6 farklı noktada bilgilendirme panoları olacağını bildirdi.

Atatürk parkında koşu parkuru ve piknik yerleri de var.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact