Türkiye resmen savaşın eşiğine getiriliyor

TÜRK siyasi hayatında “En büyük savaş nedeni olarak görülen (hatta görülmek istenen) nedir?..” diye sorulacak olsa... Herhalde cevabı “Anadolu’nun parçalanması için yapılan düşmanlıklardır” diyebiliriz. Bunun aksini iddia edenler olursa (Ki, bazı yalaka basının köşelerinde yazanlar var) onlara şunu söylemek gerekiyor: “Sen ülkenin menfaati uğruna Türkiye’nin sınırlarında oluşacak tehlikeli ayaklanmaları... Türkiye parçalansın diye yapılmak istenen referandum kararını görmezden mi geleceksin?..” Evet, bunu savunan bazı yazar ve vekil takımı, “Barzani referandumu yapmalı” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’ne kafa tutuyor. Oysa siyaset bu değildir. Siyaset, adam gibi yapılan ve ülkeyi yönetmenin gereğini, ileri tarihlerde karşımıza çıkabilecek askeri unsurların nerelerden gelebileceğini tahmin etme sanatıdır.

TÜKİYE’DE EKONOMİK KRİZİ KAPIYA DAYANMIŞKEN, BİR DE BUNA DIŞ POLİTİKANIN ÇARESİZLİĞİ EKLENİNCE, YIPRANMIŞ BİR DEVLETİN ÇÖKÜŞÜNÜ YAŞARSINIZ... BUNUN İÇİN ŞİMDİDEN UYANMALI VE HAREKETE GEÇİLMELİ... Atatürk’ün muhteşem zekasıyla Türkiye’nin sınırlarını çizmesi hiçbir Batı ülkesinin işine gelmemişti. Ama kendilerinin zor durumda kalmalarından dolayı da yapacak bir şeyleri olmadığı için, Türkiye’yi büyük bir pazar alanı olarak görmeleri bizim bugünleri yaşamamıza neden olmuşlardı. Ekonomik olarak da bizi köşeye sıkıştırmaya devam ediyorlar. Gerçi Atatürk, “Bağımsızlık karakterimdir” sözüyle ülkenin o yokluğunda onlarca fabrika kurmuşken... Bugün yanlış politikalar yüzünden bütün fabrikalar ekonomik krizden kapanma arifesine gelmiş... Hatta Atatürk zamanında temeli atılan bugün ise kapanan Alpullu şeker fabrikasının tekrar açılması... Atatürk’ün iktisadi düşüncesindeki Türkiye’nin hedefinin ne kadar doğru bir karar olduğunu göstermiştir. Ama bunu bugünkü hükümete anlatamanız çok zor. Hatta imkansız gibi bir şey. İmkansızlığın gerçek olduğunu, bugün tarım alanlarında, köy ve kırsallarda yaşayan... Toprakla uğraşanların acı durumunda görebilirsiniz. Örnek mi?.. Alın size fındık meselesini... Taban fiyatıyla köylünün nasıl yok edildiğini görebilirsiniz. Dünyada fındık üretiminin yüzde 70’i elimizdeyken... Taban fiyatını Almanya’nın belirlemesi ne kadar acı... Öyle değil mi?.. Hani nerede kaldı bağımsızlık?.. Şimdi böylesine ekonomik kriz yaşanırken... Böylesine imkansızlıklar içinde... İşsizlik oranının yüksek olduğu dönemde... Ülkenin her şeyini yabancılara sattığınız bugünlerde... Bir de bunun üzerine dış politikanın zorluklarını eklerseniz, düşünün Türkiye’nin içler acısı halini...

100 YIL ÖNCESİNDEN BERİ TÜRK – KÜRT DÜŞMANLIĞI YAPMAK İÇİN HORTLATILAN BİR İÇ SAVAŞ SENARYOSUNUN PEŞİNE DÜŞENLERİ GÖRMEYENLER, BU ÜLKEYİ HEMEN TERKETSİN... İşte tam da burada ülke bu durumu yaşıyorken... Ekonomik kriz çanları çalıyorken... Dolar ve altın iniş çıkışları, borsanın çöküşünü hızlandırmaya çalışırken... Dış politikada yapılacak bir hata, ülkeyi tam da uçurumun kenarına getirir. Nasıl mı?.. Alın size Kuzey Irak olayını... Atatürk düşmanlığıyla Avrupa’ya yaranmak isteyen kuklalar, ezelden beri süregelen bir Türk düşmanlığıyla milletin içine nifak tohumu ekmeye çalıştı. Bu nifakçı(lar) genelde Barzani’nin hainliğinde, net bir şekilde görülmelidir. Mesela Barzani ülkesiz kaldığında Türk diplomat pasaportuyla ülkeye kavuşturulmuş... İstediği ülkelere giderek kendisine diplomasi terbiye çerçevesi kazandırılmış... Vatansızlıktan kurtarılarak bir kişiliğe büründürülmüştü. Bunu yapan ve kendisine bu olanağı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti idi. Ama bugün bu bölücü kafası taşıyan ve Amerikan çıkarları için canını verecek düzeyde çalışan Barzani ne diyor: “Kürdistan kuracağım ve referandumu yapacağım” diyor. Hem de Türkiye’ye karşı. Hem de Türkiye’yi bölmek uğruna... Bu BOP senaryosunun temeli referandumla başlayacak ve sonrasında iç savaşın eşiğine getirilecek olan Türkiye, toprakları bölünerek sözde kürdistan ülkesinin inisiyafitine bırakılacak. Peki bu işin patronu kim olacak?.. Tabii ki Avrupa ülkeleri ve Amerikan yönetimi. Onların da Ortadoğu kartı İsrail... Bu hırs ve bu özlem 100 yıldan beri masaya yatırılmış, bekliyor.

PEKİ BİZ NE YAPIYORUZ?.. NELER YAPMALIYDIK?.. İSRAİL HÜKÜMETİNE VE AMERİKAN YÖNETİMİNE NEDEN SERT DAVRANAMIYORUZ?.. SINIRLARIMIZDA NELER YAPMALIYIZ?.. Şu anda Türkiye, Amerikan yönetiminin binlerce TIR’la taşıdığı silahları terör örgütüne resmen veriyor. Verirken de, bunu gayet açıkta ve hiç sakınmadan yapıyor. Neden?.. Çünkü Suriye politikasının yanlışlığı yüzünden. İşte tam da burada Türkiye, derhal dış politikasını 180 derece değiştirmeli ve derhal Irak, İran, Rusya ve Suriye devletleriyle ittifak ederek sınır güvenliğini sağlama almak için, Suriye’nin toprak bütünlüğünün taraftarı olmalı. Irak hükümetiyle de çok sıkı görüşmeerin yolunu açmalıdır. Bu politikanın eksikliğini bugün çok iyi anlayan hükümet, programındaki değişikliği BM toplantısında dile getirmeye başladı. Bu güzel bir gelişme. Ama esas iş, bundan sonrası. Yani, Barzani kepazesinin önüne duvar örmenin sırası...

HABUR SINIR KAPISINI KAPATMALIYIZ... PETROL SEVKİYATINI DURDURMALIYIZ... GIDA ÜRÜNLERİNİ KESMELİYİZ... O ZAMAN SİZ SEYREYLEYİN BARZANİ’NİN ETEKLERİNİN NASIL DA TUTUŞTUĞUNU.. Amerikan yönetiminin şımarıklığı, hükümetimizin Suriye’deki yanlış politikasından kaynaklanıyor. Düşünün, 10 bin kilometre uzakta olan bir ülke, sınırında (hem de burnunun dibindeki topraklarda) söz sahibi oluyor. Ama biz, buna karşı bir şey yapmıyoruz. Gerçi bugün Irak topraklarında muhteşem bir askeri tatbikat yapıyoruz. Hem de babalar gibi. Göğsümüz kabarıyor... Ama bu tatbikatı yıllar önce yapmalıydık. Afrin’e bile yapmanın olanaklarını şimdiden araştırmalıyız. Çünkü bütün olasılıklar Türkiye’den yana. İran, Irak, Suriye ve Rusya bölge ülkeleri olarak alacağınız destek kararını onayladıktan sonra, Amerika’nın harcadığı milyarlarca dolar silah yardımı elinde patlayacaktır. Bundan emin olabilirsiniz. Yeter ki yalaka basında çalışan bazıları, Kürtçülük oyununa ve Barzani’ye hak vererek Türkiye’ye zarar vermesin. Bu yalakalar yanlış yolda ilerlerken, Türk hükümeti doğru yolu (Habur sınır kapısını) kapatarak... Barzani küstahının ekonomik temel taşı olan (petrol sevkiyatını) durdurarak... Ve (Gıda ürünlerini) keserek Barzani küstahına cezasını vermeliyiz. Bunu yapmazsak, Türkiye’nin başına çok iş açacaktır.

HEM BARZANİ’Yİ VE HEM DE KUZEY IRAK YAPILANMASINI YOK ETMENİN ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR BİLE, UYAN TÜRKİYE... Bu aşamada Türkiye’nin yapacağı tek şey kalıyor: Kuzey Irak yönetimini yok etmek. Böyle bir yapılanmayı ortadan kaldırmak. Elemizde muazzam güçler var. Hem siyasi olarak ve hem de ticari olarak. Yukarıda saydığımız gibi, Habur’u kapatıp... İncirlik’in kapısına kilidi vurup... Gıdalarını ve elektrik sevkiyatını kökünden kesersek, ortada ne Barzani kalır... Ne Kuzey Irak yapılanması.. Ve ne de Türkiye’nin bölünmesi için büyük çabalar harcayan Batılı ülkelerin Kürt kartı kalır... Hemen hemen hepsi, ellerinden alınmış olur. Böylelikle PKK denen terör örgütü de son demlerini yaşamış olur. Unutmadan, birkaç gün önce, Amerikan yönetimi, “Artık Türkiye ortağımız değildir” derken... Beyaz Saray’a, “Yahu kardeşim ben senin neden ortağın olayım ki?.. Bir defa sen NATO üyesiysen, ben de NATO üyesiyim. Sen Birleşmiş Milletler toplantısına katılıyorsan, ben de katılıyorum. Ama sen benim düşmanıma sıcak bakıyorsun... Bu sıcak bakışınız, Türk ordusuna karşı silah kullanan terör örgütünü cesaretlendiriyorsa... Siz de bu örgüte binlerce TIR silah veriyorsanız (kusura bakmayın ama) buna ortaklık denmez, buna düşmanlık denir...” denilebilmelidir. Peki bunu diyebilecek birileri var mı?.. İşte en büyük sorunumuz bu.

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact