Türkiye'den ABD'ye vize başvuruları süresiz askıya alındı

ABD Ankara Büyükelçiliği

© AA/ EMİN SANSAR

Türkiye’deki ABD Diplomatik Misyonu Tarafından Yapılan Açıklama.. Turkiye'den ABD'ye vize basvurulari suresiz askiya alinmistir...

https://twitter.com/USEmbassyTurkey

Açıklamada, "Son zamanlarda yaşanan olaylar, ABD Hükümeti'ni, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin ABD Misyonu'nun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, Büyükelçiliğimiz ve Konsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirmek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye'deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alınmıştır" ifadeleri yer aldı.

ABD Ankara Büyükelçiliği: Konsolosluk personelinin tutuklanmasından rahatsızız

​İstanbul'da sürdürülen FETÖ soruşturması kapsamında, firari eski savcı Zekeriya Öz ve FETÖ şüphelisi eski polis müdürleriyle de irtibatlı olduğu öne sürülen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz gözaltına alınmış; adliyeye sevk edilerek 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Casusluk' ve 'Türkiye hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından tutuklanmıştı.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nda görevli Topuz'un tutuklanmasına ilişkin ABD Büyükelçiliği yazılı bir açıklama yapmış, "Çalışanlarımıza yönelik temelsiz ve kaynağı belirsiz iddialar, bizim uzun dönemli ortaklığımızı baltalamakta ve bu ortaklığın değerini azaltmaktadır" ifadelerini kullanmıştı.

 

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı

© AA/

Dışişleri Sözcüsü Müftüoğlu: Tutuklanan M. T, ABD Başkonsolosluğu resmi personel listesinde değil

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu ise, tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un, ABD Konsolosluğu'nun resmi listesinde kayıtlı personeli olmadığını söyledi.

FETÖ'ye ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Topuz'un, 17-25 Aralık girişimini planlayıp icra eden eski emniyet müdürleri, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine katılan kişiler, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olmak" suçu nedeniyle hakkında soruşturma yürütülen 121 kişi ve ByLock kullanan çok sayıda kişiyle yüzlerce irtibatının tespit edildiği ortaya çıkmıştı.

Image may contain: text

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact