Tıp Bayramı’nda ABD’deki Türk kadın doktora özel başarı ödülü

 

Tıp Bayramı’nda ABD’deki Türk kadın doktora özel başarı ödülü

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde daha önce yılın doktoru ödülünü alan Dr. Ayşe Aytaman şimdi de Yabancı Konsoloslar Derneği tarafından başarı ödülüne layık görüldü

 

ABD’nin en başarılı doktorları arasında gösterilen Türk kökenli Dr. Ayşe Aytaman New York Yabancı Konsoloslar Derneği tarafından başarı ödülüne layık görüldü.

8 Mart Dünya Kadınlar günü ve 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında  Aytaman ödülünü Türkiye’nin New York Başkonsolosu Alper Aktaş’ın elinden aldı.

Geçen yıl kasım ayında da Amerikan Karaciğer Vakfı tarafından “Yılın Doktoru” ödülüne layık görülen Aytaman, Amerika ile Türkiye arasında köprüler kurmak istiyorum açıklamasını yaptı.

 

 

Ayşe Aytaman kimdir?

İstanbul Avusturya Lisesinden mezun olduktan sonra, Viyana Üniversitesinde burslu tıp eğitimi alan Aytaman, ABD’de New York Eyalet Üniversitesinde gastroentoloji ve hepatoloji üzerine çalıştı.

Gazi İşleri New York Liman Sağlık Sistemi adlı hastanede 20 yılı aşkın süredir görev yapan Aytaman, 2012’den bu yana da karaciğer kanseri olan gazilerin tedavi kalitelerinin artırılması için zirveler düzenliyor.

Aytaman, geçen yıl Amerikan Karaciğer Vakfı tarafından “Yılın Doktoru” ödülüne layık görülen ilk kadın doktor olmuştu.

 

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact