TRUMP'DAN ANKARA'YA BÜYÜKELÇİ

Dışişleri Bakanlığı'na atadığı eski CIA Başkanı Mike Pompeo'nun bakanlıkta yemin törenine katılan Başkan Trump'ın Ankara'ya yeni Büyükelçi atamaya karar verdiği bildiriliyor.

Trump'dan Ankara'ya yeni Büyükelçi

06 Mayıs 2018 Pazar 20:23

Yılmaz POLAT / Washington
Büyükelçi John Bass'dan boşalan ABD'nin Ankara Büyükelçiliği geçen Temmuz ayından buyana kıdemli Müsteşar Phillp Kostnett tarafından  vekaleten yürütülüyor.

Başkan Trump'ın Dışişleri Bakanı'nın kıdemli Ortadoğu uzmanı Yakındoğu İşleriyle ilgili Yardımcısı David M. Satterfield'ı Ankara'ya Büyükelçi olarak atama olasılığının yüksek olduğu bildiriliyor.

Dışişleri Bakanlığı'ndan bir kaynak, Satterfield'in kısa zamanda Başkan Trump tarafından atamasının yapılacağının beklendiğini söyledi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Satterfield, Ortadoğu'da hemen her ülkede görev yaptı.

Başkan Bush döneminde  Ulusal Güvenlik Dairesi'nde de çalışan Satterfield, 'Irak, Suriye, İsrail, Mısır, Ürdün, Lübnan. Suudi Arabistan, Tunus'ta bulundu.

Satterfield'ın ataması gerçekleşirse  

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact