YDP Milletvekli Sirigos: Fransa'nın yanında Türkiye ile savaşırız

Iktidar partisi YDP milletvekili Angelos Sirigos'tan "Suriye ve Kıbrıs'ta saldırgan ve hukuk tanımaz Türkiye ile savaşa girebiliriz." açıklaması geldi. 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı operasyon dünyada büyük yankı uyandırdı. Yunanistan'da da gündemin ilk sıralarında Türkiye'nin Suriye'deki barış koridoru harekatı ve Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri yer alıyor. 

Gelişmeleri yerel basına değerlendiren Uluslararası Hukuk ve Diplomasi Profesörü ünvanlı milletvekili Sirigos, "Saldırgan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Erdoğan uluslararası hukuku çiğneyerek hem Suriye'de koridor hem Kıbrıs MEB'inde sondaj yapabileceğini sanıyor. Böyle bir yükün altına girmeyi göze alan Türkiye ile savaş çıkabilir." dedi.

FRANSA DA DAHİL OLURSA SAVAŞIRIZ

Proto Thema 104,6 radyosuna bir programa katılan YDP milletvekili Sirigos, "Fransa savaşa dahil olursa biz de bu koalisyonun içinde olabiliriz." dedi. 

Sirigos, Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Suriye'ye yönelik faaliyetlerine değinerek, "Türkiye ipi iyice geriyor. Kıbrıs açıklarındaki 7. parsele Yavuz sondaj gemisini gönderdi. Belli ki orada sondaj yapacak. Ancak bu çok tehlikelidir ve savaşa neden olabilir. Fransa'nın orada sondaj yapmaya hazır şirketi var. Fransa ile Türkiye karşı karşıya gelirse çatışabilirler. Biz de doğal olarak buradaki gelişmelerin içinde olan bir ülke olarak Fransa'nın yanında Türkiye ile savaşırız."

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact