Yeni devlet kuracağız diyen beyinsizler, tarihini iyi okusunlar

TÜRK düşmanlığı öylesine moda olmuş ki, televizyonlara katılan her konuşmacı, ilk önce Atatürk’e saldırıyor... Sonra da “Türk diye bir ırk yoktur” düşüncesiyle yola çıkarak yeni bir devletin kurulacağından söz edebiliyor. Peki bunu söylemek doğru mu?.. Tabii ki de değil... Bunu söylemek, en büyük suçtur. Hatta devleti yıkmakla eş anlamlı olduğu için de, bunu söyleyen derhal soruşturularak gerekli cezaya çarptırılmalıdır. Ama ne yazık ki ne bu ceza veriliyor... Ne de kamuoyuna bu konuda gerekli bir şeylerin yapıldığı veya yapılacağı söyleniyor. Sadece söylenen şu oluyor: “Türkiye bir cumhuriyettir ve başka bir devlet söz konusu değildir.” Peki iyi güzel de kardeşim, bu adama bunu söyleten nedir?.. Bunu söylerken (Hem de bugünkü iktidarı ve liderini överken) neden bu kişiye, övdüğü partiden ve liderinden ağır sözler gelmiyor?.. Bu sözleri bir Cumhuriyet sevdalısı söylemiş olsaydı, şimdi çoktaaaan tutuklanma isteğiyle savcının karşısına çıkarılmıştı. Ama iş dönüp – dolaşıp iktidar yanlısı birinden böylesi bir cümle çıkınca, ne o kişiye ağır bir suçlama geliyor... Ne de soruşturma... Sadece ve sadece (onlara göre) eski olarak kabul edilen Türkiye Cumhuriyeti’ne dört elle sarılmak gayreti gösteriliyor.

YENİ DEVLET KURACAĞIZ DİYEN KENDİNİ BİLMEZE KARŞI TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE SAHİP ÇIKANLAR, NEDEN ATATÜRK HEYKELLERİNİN KALDIRILIŞINI SEYREDİYORSUNUZ?.. Madem ki Türkiye Cumhuriyeti’ne bu derece sahip çkıyorsunuz... O zaman adama demezler mi hiç, “Yahu bu ülkenin kurucusuna madem bu kadar sahip çıkıyorsunuz da, neden Atatürk heykellerini ortadan kaldırılırken seyrediyorsunuz?..” diye... Öyle değil mi?.. Ayrıca... Türkiye Cumhuriyeti yazılı TC tabelalarını neden resmi kurum ve kuruluşlardan kaldırdınız?.. Atatürk anıtına çelenk konmasını neden yasaklıyorsunuz?.. Hatta özel arabasına Atatürk resmini koyan sürücüye neden ceza kestiriyorsunuz?.. Veya neden böylesi olayları seyrediyorsunuz?.. Sadece bu mu?.. Elbette değil... Tarih kitaplarından ve derslerinden Atatürk’ü sildiniz... Ders olarak dahi okutmuyorsunuz. Meclis Başkanı’na “Atatürk’ün resmini neden asmıyorsunuz?..” diye soru sorulduğunda, “Gerek görmüyorum” diyebiliyor. İktidar partisi olarak neden Meclis Başkanı’na, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu için bu sözü nasıl söylersiniz?..” diyerek tekrar Atatürk’ün mareşallik resmini astırmıyorsunuz?.. Bu yaptığınızın hepsi, TAKİYE’dir.

ATATÜRK’Ü NE SİLMEYE GÜCÜNÜZ YETER, NE DE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ YIKMAYA GÜCÜNÜZ YETER... NE YAPARSANIZ YAPIN BU ÜLKE TÜRKLERİNDİR VE TÜRKİYE MODERN DÜNYADA EN ÇAĞDAŞ BİR TOPLUM OLARAK KENDİNİ KABUL ETTİRMİŞTİR... Emperyalistler sürekli Türkiye üzerinden oyunlar oynamakta. Hem de hiç sıkılmadan ve usanmadan. Neden biliyor musunuz?.. Çünkü bu, onların işi. Onların işi tarihten beri sürekli Anadolu topraklarını parçalamak... Bölge bölge paylaşmak ve Türk milletini yok etmek. Zaten bu gayeyle Türkiye’yi istila etmediler mi?.. Bu gaye ile Osmanlı’yı ve padişahını yok etmediler mi?.. Bugün kim olursa olsun, yapılan milli kahramanlıkları ve cesur savaşları yaptıklarından dolayı Türk Ordusu’nu kimse aşağılayamaz. Yok sayamaz. Hatta “Geçmişte hiçbir şey olmadı. Osmanlı padişahlarından sonra Türkiye Cumhuriyeti diye bir ülke olmadı” diyemez. Eğer derse o ya aklını yitirmiştir... Ya da Batı’nın kıskacında sıkışmış, kendini kurtarmaya çalışıyordur.

TÜRK DEVLETİNİ YOK SAYAN AKILSIZ, KENDİ AKLINI TEKRAR DEVREYE SOKARAK, KENDİ KENDİNİ YALANLAMIŞ... SANKİ HABERİ ÇIKARANLAR SUÇLUYMUŞ GİBİ İFADELER KULLANIYOR... “İktidar partisi ve onun lideri yeni bir devlet kuruyor” açıklamasıyla bütün şimşekleri üstüne çeken düşüncesiz bir kişi... Hükümet ve bakanlar tarafından ağır eleştirilere tabi olunca, hemen “Sözlerim yanlış anlaşıldı” diyerek kıvırmaya çalışmıştır. Oysa söylediği sözlerinin hiçbir şekilde yanlış anlaşılacağı iddiasında bulunamaz. Çünkü resmen “Yeni bir devlet kuruluyor” sözünün önünde ve arkasında hangi sözler kullanılmış olsa da, “Yeni devlet kuruluyor” sözü tek başına bir mana taşımaktadır. Ve bunun cevabını yargı organları mutlaka vermelidir. Ortada bir suçlu vardır ve bu suçu işleyen kim olursa olsun ceza-i müeyyide kararıyla gereken cezaya çarptırılmalıdır. Çünkü bu devlet 30 KUPONA, HAYIR DUALARIYLA, veya KABE’Yİ TAVAF etmekle alınmadı. Kanla, canla, büyük sıkıntılar çekilerek alındı. Eğer Kabe’yi tavaf etmekle ülkeler alınmış olsaydı, dünkü Osmanlı hükümranlığındaki Ortadoğu bölgelerinin hepsi kaybedilmezdi. Herhalde ne dediğimiz anlaşılmıştır. Onun için, bugün bağımsız ülken olursa dini vecibelerini yerine getirebilirsin. Atatürk olmasaydı, bugün ne camilere gidip namaz kılabilirdik... Ne de özgürce ve bağımsızlığın o güzelim özgürlüğü içinde ülkemizde yaşayabilirdik.

KİMİLERİ ATATÜRK OLMASAYDI DA BU ÜLKE OLURDU DİYENLERE BİR ÇİFT SÖZÜMÜZ OLACAK... UMARIM ANLAŞILIR?.. Osmanlı’nın çöküşünü okumayan, tarihini iyi okumalı. Öyle saçma sapan duyumlarla Türkiye Cumhuriyeti’ne düşman olarak yetişirse, düşüncelerinin ne kadar yanlış bilgilerle dolu olduğunu bir gün anlayacaktır. O gün de işte, tam da bugündür. Ayrıca, Filistin halkına tabii ki de acıyoruz. Elbette üzülüyoruz. Evet ama tarihi incelerlerse, zamanının Filistin’inin, Osmanlı’yı nasıl da sırtından vurduğunu okumuş olacaklar. Aynı şekilde 5 bin yıllık Türk tarihini... 600 yıllık Osmanlı tarihini... Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihini iyi okumayanlar, ne Atatürk’ü anlamış olurlar... Ne de bugünün analizi net bir şekilde yapmış olurlar. Bu konuya bundan sonra değineceğiz.

 

 

 

 

 

 

HT Mansetler

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact