Yunanistan'da korkutucu anket! Türkiye'yi AB'de istemiyoruz! Savaşa girebiliriz..

Son dönemde çalkantılı bir süreçten geçen Türkiye-Yunanistan ilişkisinin Ege'nin karşı tarafında nasıl algılandığı ortaya çıktı. Yunan basını, Türkiye hakkında hazırlanan bir anketin sonucunu paylaştı. Ankette, Türkiye, "En büyük sorun" olarak gösterildi.

Yunanistan’dan korkutucu anket: Türkiye’yi AB’de istemiyoruz, savaşa girebiliriz

​Her ne kadar sık sık gündeme gelen, “Aslında Türkler ve Yunanlar birbirini seviyor ama siyasiler işi bozuyor” lafının doğru olmadığı ortaya çıktı. Atina-Ankara hattında son dönemde yaşanan gerilimin toplumları da büyük ölçüde etkilediğini gözler önüne seren bir anket yapıldı. Yunanistan’da yapılan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Public Issue isimli kuruluş tarafından hazırlanan ve Yunanistan-Türkiye hattındaki ilişkiyi mercek altına alan ankette Yunan halkının yaşanan gelişmelere nasıl tepki verdiği ortaya çıktı.

Araştırma kuruluşunun yaptığı ankette, Yunan halkının büyük bir çoğunluğu Yunanistan’ın toprak bütünlüğünün en büyük sorun olduğu ifade edilirken, ankete katılanların %16’sı Türkiye’yi en büyük sorun olarak gördü. Ankette, Türkiye-Yunanistan ilişkisinin önceki yıla oranla kötüye gittiğini söyleyenlerin oranı %81’ken ankete katılanların %2’si ikili ilişkilerin geliştiğini söyledi. Aynı soruya, “Bir şey değişmedi” diyenlerin oranı ise %16.

Atina’nın Türkiye-Yunanistan ilişkisine müdahale etme şeklini beğenenlerin oranı %37’de kalırken, beğenmeyenlerin oranı %54 oranındaydı.

Aynı ankette Yunanların %67’si Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmemesi gerektiğini söylerken, araştırmada Türkiye ile Yunanistan arasında savaş yaşanma ihtimali de gündeme geldi. Anketteki soruları yanıtlayan Yunanların %52’si iki ülkenin savaşa girmeyeceğini savunurken, %44’ü gelecek yıllarda savaş olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact