Yurt içi ve dışı uçuşlar ne zaman açılır? Uçuşlar ne zaman başlayacak?

Dünyaya yayılan corona virüs salgını nedeniyle uçuşlar durdurulmuştu. Vatandaşlar yurt dışı ve içi uçuşların ne zaman açılacağını merak ediyor. Corona virüsten dolayı iç ve dış hat seferlerini durduran Türk Hava Yolları uçuş yasağı sonrası için bir uçuş taslağı hazırladı. Peki yurt dışı uçuşlar ne zaman açılır?

Yurt içi ve dışı uçuşlar ne zaman açılır Uçuşlar ne zaman başlayacak

Yurt dışı uçuşlar ne zaman açılır? sorusunun cevabı merak ediliyor. Corona virüs nedeniyle çeşitli alanlarda tedbirler alınmıştı. Corona virüsten dolayı uçuşlar durdurulmuştu. Mayıs ayının ortasına yaklaşırken uçuşların son durumunun ne olacağı araştırılıyor. Peki uçuşlar ne zaman açılacak?

YURT İÇİ VE DIŞI UÇUŞLAR NE ZAMAN AÇILIR?

Corona virüs salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs'a kadar durduran THY, yasakların sonlandırılmasının ardından yeni bir uçuş planı hazırladı.Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak. Yasağın ardından ilk etapta uçuşların yüzde 60'nın icra edileceği planlanıyor.

 

HANGİ ÜLKELERE SEFER YAPILMASI PLANLANIYOR?

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

Haziran ayında yurt dışı uçuşlarına başlamayı planlayan Türk Hava Yolları Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuşlarını arttıracak. Yapılan planlamaya göre THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı. Böylelikle uçuşlar üç aylık dönemde kademeli olarak arttırılacak.

Milliyet

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact